top of page

Очима Українського Воїна.

  • Writer: Tetyana Odarich
    Tetyana Odarich
  • Mar 30
  • 2 min read

В 2014 році Україна виявилась зовсім не готова до російського вторгнення.




Політичний клас, здійснюючи перехід влади після втечі януковича виявився нездатним йти на рішучі кроки. Українська армія, після десятиліть деградації, розпродажу та розпилювання на металобрухт радянського спадку, була не готова воювати. Зокрема повністю неготовими виявилась і медична складова Збройних сил.


Тогочасний медичний арсенал військовослужбовця складався з ватно-марлевої пов’язки, набору булавок та жгута Есмарха (винайденого ще у 19 столітті).


Такий стан справ призвів до того, що протягом перших років війни українська армія мала найгірше в історії спостережень співвідношення поранених до полеглих на полі бою, що, крім іншого, означало - величезну кількість поранених можна було би врятувати, якби у військо були впроваджені передові натівські протоколи надання першої домедичної допомоги.




На щастя, зусиллями немайдужий інтузіасті розпочався обмін досвідом між українськими медиками та фахівцями з країн-учасниць НАТО. І вже невдовзі, в 2016 році політичне керівництво почало зміни нормативно-правової бази під найсучасніший протокол TCCC, так в Україні з’явилось Командування медичних сил і перший спеціалізований медичний навчальний центр (205-й, на базі “Десни”).


Рік за роком збільшувалась кількість підготовлених військових за напрямком санітарних інструкторів та бойових медиків. Проте, початок повномасштабного вторгнення, неймовірне зростання інтенсивності бойових дій і потреба швидко збільшити кількість військ в 4-5 разів - поставили перед нами чергове надскладне завдання.


На щастя, українським військовим та волонтерам вчергове вдалося здійснити подвиг і частково впоратися із цим викликом. Станом на зараз ми маємо незрівнянно кращу ситуацію з наданням домедичної допомоги порівняно з нами часів АТО, і, що куди важливіше - в порівнянні із нашим ворогом.


Проте, це лише початок довгого шляху, і нам багато в чому ще є що покращувати. Черговим таким зрушенням було збільшення тривалості базового курсу підготовки новобранців (БЗВП) з одного до півтора місяці на початку 2025 року. Зокрема на підготовку з тактичної медицини тепер маємо відведені цілих 16 годин, більшість із яких є практичними заняттями.


Тепер черговим нашим викликом є потреба забезпечити новобранців достатньою кількістю якісних витратних матеріалів (турнікетів, бандажів, оклюзійних наліпок та ін.) - аби ці практичні заняття стали справд практичними, а не лише такими записами у навчальному плані та журналі!

Автор - PHIL, інструктор в прикордонних військах


*** В березні Український Альянс передав допомогу військовому навчальному центру, включаючи бандажі, аптечки та тренувальні турнікети. Наша допомога вже працює!

Допоможіть нам допомогти нашим воїнам! https://www.ukrainianalliance.org/support-us



 
 
 

Comments


bottom of page