top of page

Лідерство довіри та надії

  • Writer: Natalka Makogon
    Natalka Makogon
  • Apr 15
  • 1 min read

Nataliia Makohon 

Менеджер, співорганізаторка 

UA Business Connect 2025




Ви будете здивовані — СТАБІЛЬНІСТЬ нікому не потрібна. Точніше, лише 4% людей вважають її важливою. Нещодавно міжнародна агенція GALLUP провела дослідження базових якостей лідерства у 56 країнах світу. Дослідники виокремили чотири основні категорії, і результати справді змушують замислитися.

Окрім стабільності, на низьких позиціях опинилося й СПІВЧУТТЯ — лише 7% опитаних вважають його ключовою рисою лідера.


Можна зробити висновок, що останні роки — війна в Україні, Ізраїлі, напруження навколо Тайваню та загальна нестабільність у «гарячих точках» — змістили важливі акценти у громадах. Причому громади тут варто розглядати в широкому сенсі: як націю, компанію чи спільноту людей, які мають своїх лідерів. І саме запит на цих лідерів постійно зростає. Люди шукають ідеали, орієнтири, тих, на кого можна рівнятися і кому довіряти.


Які ж дві найголовніші якості лідера сьогодні?

На другому місці — ДОВІРА (33% опитаних). Люди готові миритися з нестабільністю, якщо відчувають, що на лідера можна покластися, що він — «свій», надійний. Компетентність та ефективність взагалі не потрапили до списку пріоритетних якостей. Громада віддає перевагу тому, хто не підведе і створить відчуття безпеки у стосунках.


А на першій сходинці — НАДІЯ (56% опитаних). У світі постійних змін нам потрібна «полярна зірка» — той, хто у складні часи переконливо скаже: «Все буде добре» і підтримає. І не має значення, чи це порожні обіцянки й брак компетентності — головне, що це дає людям відчуття дружніх обіймів.


Такий суспільний запит може обернутися зворотнім боком. Адже невиправдані або розбиті надії ведуть до рецесії та фрустрації суспільства.

І тут хочеться об’єднати ці головні якості лідерів парасолькою відповідальності. Насамперед за довіру, яку вони створюють та за надії, які подають. 




 
 
 

Comments


bottom of page